Konferencja podsumowująca projekt Nr LT-PL 129 pod nazwą "Świecące miasta Pogranicza" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska
„Projekt "Świecące miasta Pogranicza" jest wdrażany w ramach Celu 3.: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska" który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego."
Tytuł projektu: "Świecące miasta Pogranicza"
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska.
W związku z zakończeniem projektu, dnia 13 listopada 2014 roku na Litwie odbyła się konferencja podsumowująca. Miejscem spotkania była Varѐna, rozpoczęło się ono o godzinie 10.00 ( czasu polskiego 9.00 ) a zakończyło 15.30. W konferencji brali udział przedstawiciele następujących partnerów:
Partner Wiodący: Administracja Samorządu Rejonu Varѐna.
Partner 2 - Gmina Giby.
Partner 3 - Administracja Samorządu Rejonu Alytaus.
Całkowita wartość projektu: 529 085,00 EUR.
Projekt jest realizowany w ramach priorytetu:
Priorytet 1. „Wzrost konkurencyjności i produktywności regionu transgranicznego”: Pod-priorytet 1.1:
- liczba działań służących zwiększeniu wydajności energetycznej.
Cel strategiczny Programu: wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego
poprzez wdrażanie wspólnych działań na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej. modernizacja sytemu oświetlenia w 3 granicznych samorządach: Giby, Varena i Alytus, co zapewnieni społeczności lokalnej i turystom bezpieczeństwo.
Cel główny projektu: modernizacja sytemu oświetlenia w 3 granicznych samorządach: Giby, Varena i Alytus, co zapewnieni społeczności lokalnej i turystom bezpieczeństwo.
Główne zadania projektu:
1.Poprawa jakości środowiska naturalnego poprzez modernizację i budowę energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie samorządów Gib (wsie Giby, Pogorzelec, Sarnetki, Głęboki Bród, Frącki, Zelwa, Tartaczysko, Studziany Las i Karolin), Varѐny (Varѐna i Stara Varѐna) i Alytaus (Daugu).
2. Zorganizowanie 2 obozów dla młodzieży poświęcone propagowaniu energii odnawialnej i ochronie środowiska naturalnego.
3. Zorganizowanie 3 spotkań (konferencji), u każdego z partnerów:
- I konferencja w Gibach, w celu omówienia wdrażania projektu,
- II konferencja w Daugu, w celu omówienia wdrażania projektu,
- III konferencja w Varѐna, podsumowująca rezultaty i cele projektu.
Podczas konferencji zostały omówione wszystkie wyżej wymienione cele i przedstawiono uzyskane korzyści i efekty płynące z realizacji projektu LT – PL/129 „Świecące Miasta Pogranicza”
Metryka strony